Hotel | Restauracja | Imprezy
Tramp Bytom

bytom

Zajazd Tramp został otwarty w 1996 roku. Jest to zaciszne miejsce na spotkania prywatne i biznesowe. Zapewniamy przyjazną atmosferę, doskonałą obsługę oraz indywidualne podejście do naszych Gości. Położenie obiektu blisko centrum miasta, łatwy dojazd, a przede wszystkim przyjazna atmosfera panująca w Motelu sprawiają, że nasi goście czują się u nas niezwykle komfortowo i chętnie do nas wracają.

DLACZEGO WARTO SIĘ U NAS ZATRZYMAĆ:

  • atrakcyjna cena,
  • dobra lokalizacja,
  • przytulne pokoje.

Miechowice pod względem geograficznym są zlokalizowane we wnętrzu Wyżyny Śląskiej. Pierwsze wzmianki na temat Miechowic pochodzą z 1336 roku. Do początków XV wieku były wsią książęcą.

W 1902 roku otwarto w Miechowicach kopalnię węgla kamiennego .Miał wówczas miejsce rozwój Miechowic jako gminy przemysłowej. Mieszkańcy Miechowic w większości zatrudnieni byli w trzech dużych zakładach pracy: Kopalni Węgla Kamiennego Miechowice, elektrowni im. Drzymały i w Zakładach Gumowych Górnictwa. Rozbudowa osiedla mieszkaniowego na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych sprawiła, że Miechowice stały się także sypialnią dla bytomskich zakładów pracy.

Do 1951 roku Miechowice były samodzielną gminą Miechowice o charakterze przemysłowym. W wyniku przeprowadzonej wówczas reformy administracyjnej zostały włączone do Bytomia.